Haloterapia i Muzykoterapia


Nasza Grota zbudowana została w 100% z materiałów naturalnych. Najważniejsze z nich to:

  • sól himalajska
  • sól kłodawska
  • drewno

Galoterapia (haloterapia) (grec. "halos" - sól) cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Sól jest jednym ze składników naszego organizmu, we krwi znajduje się około 0,9 proc. chlorku sodu.

  • jest naturalnym jonizatorem
  • efektywnie poprawia jakość powietrza
  • produkuje jony ujemne, które w ogromnych ilościach znajdują się nad morzem, przy wodospadach i po burzy

Powietrze wypełniające grotę solną jest bogate w cenne mikroelementy i nie zawiera praktycznie w ogóle zanieczyszczeń charakterystycznych dla współczesnego środowiska miejskiego, a dzięki dużej zawartości działającego przeciw drobnoustrojom i alergenom chlorku sodu, jest kilkukrotnie czystsze niż na zewnątrz.
Seans w grocie solnej pozwala w naturalny sposób zregenerować organizm, zredukować poziom stresu, wzmocnić siły witalne oraz system immunologiczny oraz przygotować umysł do wzmożonego wysiłku. Ponadto inhalacje solankowe działają bakteriobójczo i przeciwdziałają alergiom.

W naszej grocie oprócz haloterapii gwarantujemy Państwu seanse muzykoterapii, czyli leczenia dźwiękiem.
Nastrojowa, kojąca muzyka pozwoli Państwu wyciszyć umysł i przenieść się w świat marzeń. Szum wody oraz odgłosy świata przyrody sprawią, że w jednej chwili przeniesiemy się w wyobrażeniach do pięknych zakątków lasów tropikalnych czy karaibskich wysp. A to wszystko w samym sercu Wrocławia.


Seanse w grocie odbywają się o pełnych godzinach od 10:00 - 19:00.